AUTO MP, s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ASX - TECHNOLÓGIA

Teraz ešte múdrejší

Nové Mitsubishi ASX sa môže pochváliť prepracovanou prístrojovou doskou s väčším 8 "displejom infotainmentu a novými funkciami konektivity systému SDA. Majitelia ASX budú mať k dispozícii novú aplikáciu využívajúce informácie z rýchlomeru, palubného počítača a ďalšie palubné informácie. Aplikácia napríklad dokáže skontrolovať dojazd vozidla a navigovať vodiča k najbližším čerpacím staniciam.

 

Nové Mitsubishi ASX poháňa modernizované pohonné ústrojenstvo v podobe benzínového motora 2.0 litra SMART MIVEC s vysokým krútiacim momentom 150 k pri 6 000 ot, 195 Nm pri 4200 ot. Spolupracuje s 5st. manuálnou prevodovkou alebo automatickou prevodovkou typu CVT INVECS-III s režimom športového radenia pádlami (6 stupňov). Do ponuky sa opätovne vracia aj sofistikovaný pohon 4x4.


Úsporný a zároveň dynamický motor

Systém riadenia prevodovky CVT využíva novú logiku radenia s prevodom do rýchla s cieľom potlačiť zdanlivo váhavý prejav, spravidla vykazovaný mechanizmami typu CVT, kedy otáčky motora rastú z pohľadu vodiča rýchlejšie, než je nárast skutočnej rýchlosti jazdy. Logika radenia do rýchla prispieva k pocitu lineárnejšej akcelerácie s využitím krátkej jemnej zmeny hnacej sily, kedy ústrojenstvo CVT vyvoláva podobný dojem ako pri radení klasickej automatickej prevodovky

Budíky s ukazovateľom pohonu 4WD

Kožená hlavica radiacej páky automatickej prevodovky s tlačidlom režimu 4WD

Tempomat s ovládaním na volante

Aktívna bezpečnosť

Nové Mitsubishi ASX je vybavené kompletnou súpravou aktívnych bezpečnostných prvkov, vrátane stabilizačného a trakčného systému ASC a TCL, protiblokovacieho brzdového systému ABS a systému elektronického rozdeľovača brzdnej sily EBD. Systém prednostného brzdenia BOS je nová bezpečnostná funkcia, ktorá v kritickej situácii uprednostní brzdení pred akceleráciou, ak je súčasne zošliapnutý brzdový i plynový pedál. Asistent rozjazdu do kopca HSA automaticky podrží brzdy pri přešlápnutí z brzdového na plynový pedál, čím predchádza nechcenému cúvnutiu vozidla pri rozjazde do kopca. Dôležitým bezpečnostným prvkom je aj systém signalizácie núdzového brzdenia ESS, ktorý v prípade výrazného zošliapnutia brzdového pedálu automaticky aktivuje varovné svetlá. Ďalej nové ASX disponuje systémami ako sú napríklad stráženie mŕtveho uhla BSW, systém sledovania dopravnej situácie za vozidlom pri cúvaní RCTA alebo asistente zmeny jazdného pruhu LCA.

Systém aktívnej regulácie stability ASC

Systém sledovania mŕtveho uhla BSW

Aktívna kontrola trakcie ATC

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

K vysokej bezpečnosti v prípade nehody výrazne prispieva bezpečnostné konštrukcie karosérie RISE (skr. "Reinforced Impact Safety Evolution") od Mitsubishi Motors, ktorá účinne pohlcuje energie a pomáha zaistiť neporušenosť kabíny. Zároveň pomáha chrániť palivový systém pred poškodením pri náraze zozadu. Pri náraze je posádka už v základe chránená 7 airbagmi vrátane kolenného airbagu vodiča.

Sofistikovaný pohon všetkých kolies MULTI SELECT

Systém pohonu všetkých kolies nového Mitsubishi ASX ponúka vodičovi možnosť voľby z troch režimov (2WD, 4WD AUTO a 4WD LOCK) na zosúladenie systému riadenia trakcie s uprednostňovaným štýlom jazdy alebo jazdnými podmienkami. Namiesto medzinápravového diferenciálu je použitá elektronicky riadená spojka, ktorá je spínaná podľa nastaveného režimu a aktuálnych jazdných podmienok pre optimálne rozdelenie krútiaceho momentu medzi prednú a zadnú nápravu s využitím údajov zo senzorov sledujúcich otvorenie škrtiacej klapky, rýchlosť vozidla, stav vozovky a pokyny od vodiča. Tlmiče vibrácií a stabilizátory boli presne vyladené pre športovú výkonnosť pri zachovaní jazdného pohodlia a zaručujú dokonalé prechádzaní zákrutami aj sebaistú stabilitu.

Stabilný podvozok

Tlačidlo ovládanie jazdného režimu 4WD

Kompletné LED osvetlenie

Aby na vašich cestách bola zaistená najvyššia úroveň bezpečnosti je nové ASX vybavené LED svetlomety vpredu aj vzadu a to vrátane hmlových svetiel. Pre ešte väčší komfort využíva vozidlo senzor automatického rozsvietenia svetiel akonáhle sa zotmie. Dažďový senzor aktivuje stierače čelného skla automaticky, ak sú na prednom skle detekované kvapky.

Predné LED svetlomety

Zadné kombinované LED svetlomety

Predné hmlové LED svetlomety

Nová úroveň zábavy

Pre nových ASX bol vylepšený informačný a audio systém SDA (Smartphone-link Display Audio) s 8" uhlopriečkou, ktorý teraz ponúka možnosť slovenského jazyka.

Dva dátové USB konektory a ovládače vyhrievanie predných sedadiel

Parkovacia kamera s projekciou na displej audiosystému SDA

Bluetooth hands-free systém s ovládaním na volante a hlasovým ovládaním

Veľkorysý vnútorný priestor

Nové Mitsubishi ASX je veľkým vozidlom v malej karosérii. optimálne využíva svoje kompaktné rozmery a poskytuje tak štedrý vnútorný priestor pre cestujúcich, ale tiež ponúka nadpriemerný batožinový priestor s objemom 488 l*. Ľahko otvárateľné zadné výklopné dvere sú dostatočne široké, aby poskytli priestor aj pre tých nejobjemnější predmety. Nízko položená nákladová hrana zvyšuje pohodlie pri nakladaní a vykladaní ťažkého nákladu.

Zadné sedadlá sú delené v pomere 60/40, čo umožňuje akúkoľvek variabilitu pri preprave cestujúcich a rozmernejšieho nákladu. Ak potrebujete prevážať objemnejšie predmety, po sklopení zadných sedadiel získate obrovský batožinový priestor, ktorý poskytuje maximálne využiteľný objem 1 219 l.

Nadpriemerný batožinový priestor

Zadné sedadlá sklopné do roviny