AUTO MP, s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


Nový Mitsubishi Eclipse Cross - dizajn

Výrazne tvarované bočné charakteristické krivky v hornej aj spodnej časti vozidla, vzájomne sa odrážajúce, so silným dôrazom na hmotu, vyvolávajú pocit ako by bolo vozidlo vykrojené z jediného kusu kovu - na čo poukazuje aj veľká kapota v tvare polovice mušle. Klinový bočný profil zdôrazňuje pocit pohybu prislúchajúci verzii kupé - pričom dynamický charakter je ešte viac zdôraznený nápadným sklonom zadného okna, zužujúcou sa líniou strechy, dlhým rázvorom a krátkymi prevismi či atletickými blatníkmi vpredu aj vzadu. Dôraz na každý detail spájajúci formu a praktickú funkčnosť.

 

Športové a starostlivo spracované pracovisko vodiča Vám rozprúdi krv v žilách a vyvolá nadšenie. Maximálna prehľadnosť a kontrola srší z každého detailu. Intuitívne riadenie láka svojou priamou lineárnou odozvou na každý pokyn. Radosť z riadenia sa prenáša na všetkých pasažierov v priestrannej kabíne, ktorá sa pýši kvalitnými materiálmi a poctivým remeselným spracovaním. Pohodlné sedadlá s príkladnou bočnou oporou a množstvom miesta pre nohy zdarne eliminujú únavu aj na tých najdlhších cestách. Aj napriek kompaktným rozmerom svojej štýlovej karosérie dokáže Eclipse Cross ponúknuť pasažierom vzdušnú a priestrannú kabínu.


Exteriér

Eclipse Cross - exteriér

Výrazná predná časť s až dramatickými líniami je neprehliadnuteľná. Dynamické krivky nového vozidla pripomínajúce atléta čakajúceho v štartovných blokoch vo Vás nepochybne vzbudí nutnú dávku emócií. Cieľom dizajnového oddelenia bolo vytvoriť vozidlo robustné, či už na spevnených cestách alebo v teréne, ale zároveň reflektovať dynamické schopnosti modelu Lancer Evolution a nadviazať tak na ikonu značky Mitsubishi. Štíhle prahy karosérie s lemami v spodnej časti dverí sú chránené pred nečistotami, a tak pri nastupovaní alebo vystupovaní z vozidla nemôže dôjsť k zašpineniu odevu pri kontakte s vozidlom. Svetelná lišta ubiehajúca naprieč celou zadnou časťou vozidla, opticky zdôrazňuje jeho stabilitu, kombinované LED brzdové svetlo s tretím (vyššie umiestneným) LED brzdovým svetlom je lepšie viditeľné pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Horná charakteristická krivka obopína zadnú časť vozidla s odkazom na štartovacie bloky pod charakteristickým deleným zadným oknom.

Eclipse Cross - 18" slitinová kola

18" zliatinové kolesá

Eclipse Cross - antena shark fin

Strešná anténa Shark fin

Eclipse Cross - boční zrcátka

Elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá

Dažďový senzor a senzor automatického rozsvietenia svetiel

Dažďový senzor a senzor aut. rozsvietenia svetiel

Exclipse Cross - dynamická záď

Dynamicky sa svažujuca zadná časť

Eclipse Cross - panoramatická střecha

Panoramatická presklená strecha

Eclipse Cross - přední LED světlomety

Predné LED svetlomety

Eclipse Cross - sdružená zadní světla

Sdružené zadné svetlá

Eclipse Cross - přední maska Dynamic Shield

Predná maska Dynamic Shield

Interiér

Eclipse Cross - interiér

Veľké plochy v interiéri vozidla, ako napr. prístrojová doska či výplne dverí, sú pokryté mäkkým materiálom s textúrou kože - v kontraste s ozdobnými dekormi, ktoré na dotyk aj na pohľad pôsobia ako strieborné. Remeselné spracovanie je ešte vylepšené akcentmi z uhlíkových vlákien ako aj v lesklom čiernom laku na prístrojovom paneli, volante, stredovom paneli a vo výplniach dverí; lesklé strieborné dekory zase lemujú spodnú časť prístrojovej dosky, lišty stredového panelu, lakťovej opierky predných dverí či výduchy ventilácie. Aj napriek kompaktným rozmerom svojej štýlovej karosérie dokáže Eclipse Cross ponúknuť pasažierom vzdušnú a priestrannú kabínu. Ústretové prostredie, vychádzajúce z rázvoru 2 670 mm, celkovej šírky 1 805 mm a dĺžky 4 405 mm, ťaží najmä z odlišného usporiadania, ktoré využíva okrem iného nízko položenú prístrojovú dosku a praktický systém nastavovania zadných sedadiel. Použitá konštrukcia zadných sedadiel s delením 60:40 disponuje mechanizmom posúvania a úpravy sklonu, a dovoľuje tak maximálne zužitkovať batožinový priestor s objemom až 448 l. Eclipse Cross si vďaka tomuto usporiadaniu zachováva štýlový vzhľad s karosériou SUV tvarovanou ako kupé.

Eclipse Cross - palubní deska

Prehliadná prístrojová doska

Eclipse Cross - středová konzola

Stredová konzola s Touchpadom

Eclipse Cross - palubní deska

Ergonomicky usporiadaná palubná doska

Eclipse Cross - zavazadlový prostor

Batožinový priestor s objemom 448 l

Eclipse Cross - variabilní interiér

Variabilný interiér

Eclipse Cross - panoramatická střecha

Panoramatická strecha

Eclipse Cross - dělené zadní okno

Delené zadné okno

Eclipse Cross - head up display

Head up displej

Eclipse Cross - audiosoustava SDA

Audiosystém SDA

Originálne príslušenstvo